ورزشی

خبرهای سرویس ورزشی خبرگزاری فارس اصفهان

شهرضا مقام اول مسابقات انتخابي قوي‌ترين مردان اصفهان شد‌

 

خبرگزاري فارس: شهرضا مقام اول مسابقات انتخابي قوي‌ترين مردان استان اصفهان شد.‌


به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، اين مسابقات در دسته 105- كيلوگرم با حضور 21 نفر شركت كننده در روزهاي پنجشنبه و جمعه به ميزباني ‌شهرضا برگزار شد.
اين مسابقات به ميزباني شهرستان شهرضا در دو مرحله مقدماتي و نهايي برگزار شد و حسين رئيسي از شهرستان شهرضا با كسب 30 امتياز مقام اول را به دست آورد.
همچنين جمشيد صيادي با 24 امتياز، علي شايسته با 19 امتياز و مهدي سلماني با 18 امتياز از گلپايگان به ترتيب مقام‌هاي دوم تا چهارم را كسب كردند، از شهرستان مباركه نيز حميد رمضاني با 10 امتياز پنجم شد، يزدان مهرباني از اصفهان با 9 امتياز توانست رتبه ششم را به دست آورد.
در اين دوره مسابقات كه با استقبال بي‌نظير تماشاگران برگزار شد جمشيد صيادي از ‌گلپايگان مفتخر به دريافت كاپ اخلاق شد.
در پايان اين دوره از رقابت‌ها رئيس شوراي شهرضا به نفرات اول تا سوم حكم قهرماني، مدال و تنديس و به نفرات چهارم تا ششم حكم قهرماني، تنديس يادبود و جوايز ارزنده اهدا شد.
‌اين مسابقات با همكاري اداره تربيت بدني شهرستان شهرضا، هيئت بدنسازي و پرورش اندام شهرضا، كميته قوي‌ترين مردان و هيئت بدنسازي و پرورش اندام استان اصفهان برگزار شد.
انتهاي پيام/‌

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۸/۰۵/۰۵ساعت 1:6  توسط   | 

درخشش دونوجوان دختر اصفهانی در مسابقات کشوری پینگ پنگ آزاد

نایب رئیس هیات تنیس روی میزاستان اصفهان خبرداد

درخشش دونوجوان دختر اصفهانی در مسابقات کشوری پینگ پنگ آزاد

خبرگراری فارس: نایب رئیس هیات تنیس روی میزاستان اصفهان ازدرخشش دونوجوان دختر اصفهانی در مسابقات کشوری پینگ پنگ آزاد خبرداد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان فرشته سموعی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در مسابقات کشوری پینگ پنگ آزاد نوجوانان در استان گلستان نوشین میر علایی و ملیکا آخوندی توانستند مقام های اول و دوم را کسب کنند.

وی افزود: مسابقات رده بندی دسته یک نونهالان و نوجوانان دختر ایران  با حضور 87 بازیکن از سراسر کشور در گرگان برگزار شد و در پایان مسابقات دسته یک که 12 بازیکن برتر کشور در آن شرکت داشتند  نوشین میر علایی از اصفهان ، ملیکا آخوندی از اصفهان و سروین اکبرزاده از آذربایجان غربی نیز در رده نوجوانان زیر 15 سال  مکان های اول تا سوم را بدست آوردند . همچنین فاطمه زهرا محمد پور از گلستان ، نرگس یاری از کرمانشاه و دلارام میانجی از تهران در رده نونهالان زیر 12 سال عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند ولی متاسفانه استان اصفهان در این رده حضور نداشت.

سموعی خاطر نشان کرد: در این مسابقات نوشین علایی با 21 امتیاز نفراول، ملیکا آخوندی با 20 امتیازنفردوم، نیلوفر عبادی با 16 امتیازنفرسوم، سحر شایگان فر با 15 امتیازنفر هشتم ، فروزان فرزین نژاد با 15 امتیازنفر نهم ، بهار سفید دشتی با 13 امتیازنفر یازدهم اعضای تیم اصفهان را تشکیل دادند.

انتهای پیام/مومنی

به امید اعزام به مسابقات در اصفهان درحال برگزاری است:

اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال قطع عضو مسابقات جهانی 2009برزیل

خبرگزاری فارس:اردوی تیم ملی فوتبال جانبازان و معلولان در رشته قطع عضو به امید اعزام به مسابقات جهانی 2009برزیل در استان اصفهان در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری فارس دبیر هیات جانبازان و معلولان امروز در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: اولین اردوی تیم ملی در حال برگزاری است و در صورتی که تامین اعتبار لازم برای سفر به برزیل از طرف فدراسیون صورت بگیرد تیم  اعزام می شود.

مرتضی پناهی افزود:این اردو 10روزه تا 30 تیرماه با حضور 25ورزشکار و 4مربی در حال برگزاری است و6نفر از اعضای تیم از استان اصفهان هستند.همچنین از استان تهران 6نفر ،فارس 5نفر،کرمانشاه4نفر،اهواز 3نفر و گیلان و مازندران هرکدام 1نفر به این اردو دعوت شدند.

سرمربی تیم ملی جانبازان و معلولان قطع عضو نیز خاطر نشان کرد:در صورت همکاری فدراسیون تیم به سه اردو دیگر نیاز دارد تا بتواند در 14شهریور جاری عازم مسابقات برزیل شود.

امیر طبیبی گفت:هم اکنون روزانه در دو 2نوبت صبح و بعدازظهردر ورزشگاه های ماهان برای وزنه برداری،شهدای مارچین برای تمرین های هوازی،چمن مصنوعی 15خرداد برای ورزش های توپی انجام می شود که به علت ناتوانی های بدنی این گروه از ورزشکاران سختی های زیادی می طلبد.

وی بیان داشت:مرتضی شعاعی از اصفهان مربی بدن ساز،محسن اسماعیلی از تهران و حمید ضیاعی از شیراز مربیانی هستند که تیم را همراهی می کنند. همچنین در این اردو 14نفر به عنوان اعضای اصلی تیم برای اردوهای بعدی انتخاب خواهند شد.

انتهای پیام/مومنی

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۸/۰۴/۲۸ساعت 16:0  توسط   | 

فینال مسابقات بوکس

فولاد ماهان اصفهان در يك قدمي قهرماني بوكس كشور

خبرگزاري فارس: فينال رقابت‌هاي ليگ برتر بوكس باشگاه‌هاي كشور با حضور تيم فولاد مباركه اصفهان 26 تيرماه برگزار مي شود.

رئيس هيئت بوكس اصفهان امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: فينال رقابت‌هاي باشگاه‌هاي برتر كشور با حضور تيم‌هاي فولاد ماهان اصفهان و نور مازندران 26 تيرماه در تهران برگزار مي شود.

حسن علي خاني با اشاره به وقفه طولاني در اجراي مسابقات بوكس بيان داشت: به دليل مسابقات آسيايي و المپيك پكن بين مراحل مسابقات بوكس وقفه ايجاد شد و فينال اين رقابت‌ها پس از 9 ماه برگزار مي شود.

وي افزود: فدراسيون بوكس كشور در انجام اين مسابقات بي برنامه بوده و اين رقابتها به جاي نه ماه حداكثردر عرض سه ماه بايد به پايان مي رسيد.

رئيس هيئت بوكس اصفهان درباره مسابقه فينال بين دو تيم فولاد ماهان اصفهان و نور مازندران تصريح كرد: مسلبقات در سطح بالايي انجام مي شود وبيشتر بازيكنان حاضر عضو تيم ملي هستند و در مسابقات المپيك آسيايي مدال كسب كرده اند.

علي خاني گفت: در مسابقات مقدماتي ليگ برتر با تيم نور مازندران  در يك گروه بوديم كه در بازي رفت 4بر 7 شكست خورديم ولي در بازي برگشت در اصفهان 8 بر 3 پيروز شديم و در مجموع 11 وزن در رده نخست گروه قرار گرفتيم.

وي درباره وضعيت تيم فولاد ماهان اصفهان خاطرنشان كرد: تيم فولاد ماهان سپاهان  بازيكنان توانمندي چون: سپهوند و علي مظاهري  را دارد كه قهرمان آسيا مي باشند و نيزهومن كرمي  كه در مسابقات قهرماني تورنومتر جهان دوم شد.

رئيس هيئت بوكس اصفهان تيم تور مازندران را رقيبي سرسخت دانست و افزود:  همه چيز به اين بستگي دارد كه مربيام دو تيم چگونه وزن چيني كنند، در تيم نور مازندران نيز بازيكناني حضور دارند كه در مسابقات جهاني و آسيايي كسب مدال كردند و نبايد اين تيم را دست كم بگيريم.

وي از نا‌هماهنگ بودم باشگاه فولاد ماهام اصفهان انتقاد كرد و گفت: نمي توان از عدم تعهد باشگاه فولاد ماهان اصفهان نسبت به هيئت بوكس چشم‌‌پوشي كرد، و اين باشگاه هنوز هزينه بازي‌هايي كه ميزبان بوده را به هيئت پرداخت نكرده است.

انتهاي پيام/كمالي

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۴/۲۳ساعت 10:28  توسط   | 

نايب رئيس هيئت شمشيربازِي ‌اصفهان خبر داد

 
حضور بانوان شمشيرباز اصفهاني در اردوي تيم ملي

خبرگزاري فارس: نايب رئيس هيئت شمشيربازي استان اصفهان از حضور بانوان شمشيرباز اصفهاني در اردوي تيم ملي خبر داد. ‌


مريم آچاك ‌امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به حضور بانوان اصفهاني در اردوي تيم ملي شمشيربازي كشور اظهار داشت: پنجمين دوره اردوي انتخابي تيم ملي شمشيربازي كشور با حضور بانوان اصفهاني از روز گذشته به مدت 10 روز در تهران آغاز شد.
وي تصريح كرد: اين اردو در دو رده سني جوانان و نوجوانان برگزار مي‌شود و افراد انتخابي تيم ملي به مسابقات آسيايي سنگاپور اعزام خواهند شد.
نايب رئيس هيئت شمشيربازي استان اصفهان به سطح آمادگي شمشيربازان اصفهاني اشاره كرد و افزود: شمشيربازان اصفهاني از آمادگي خوبي برخوردارند و در دو رشته اسلحه فلوره ‌فرنوش علي‌پور، سحر محمديان، نيلوفر بابابدي و در اسلحه اپه زيبا بختي از اصفهان در تيم ملي حضور دارند.
آچاك با بيان اينكه دو ورزشكار اصفهاني در اردوي آمادگي مسابقات كشورهاي اسلامي شركت مي‌كنند، خاطرنشان كرد: پس از برگزاري اين اردو، اردوي آمادگي مسابقات همبستگي كشورهاي اسلامي برگزار مي‌شود.
وي افزود: مريم پوردانا در رشته اسلحه اپه و آيسا قمصري اسلحه سابر از اصفهان به اين اردو كه در روزهاي آينده برگزار مي‌شود، دعوت شده‌اند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۴/۱۰ساعت 0:19  توسط   | 

رئيس هيئت هندبال استان اصفهان خبر داد

 
حضور تيم جوانان هندبال در مسابقات بين‌المللي مصر

خبرگزاري فارس: رئيس هيئت هندبال استان اصفهان از حضور تيم جوانان هندبال براي نخستين بار در مسابقات بين‌المللي مصر خبر داد.


فرامرز مي‌آبادي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: مسابقات بين‌المللي هندبال جوانان با حضور 23 تيم از سراسر جهان براي هفدهمين بار در مصر برگزار خواهد شد كه تيم ملي كه بيشتر اعضا آن اصفهاني هستند، براي بار اول در آن حضور خواهد داشت.
وي پيشرفت هندبال جوانان اصفهاني را شگفت‌انگيز دانست و افزود: از تيم فولاد اصفهان الله‌كرم استكي، محمدحسين رضواني، ميلاد مسائلي، حسين رحمتي، مصطفي روشن‌مهر، سعيد برخورداري، فرهاد شفيعي، محمد مهدي صدرايي، امين كاظمي، حجت ربيع، جلال كياني، جواد صادقي و از فولاد مباركه سپاهان نوين بهزاد قهرايي‌پور همچنين از تيم ذوب آهن رضا اميني‌پور و مربيان مصطفي غلامي و شهداد مرتجي از تيم فولاد اصفهان در تيم ملي هندبال حضور دارند.
رئيس هيئت هندبال استان اصفهان خاطرنشان كرد: اين مسابقات هر دو سال يك بار برگزار مي‌شود كه بر‌‌اساس آن مرداد امسال تيم ايران در گروه B جدول با تيم‌هاي فرانسه، اسپانيا، تونس، برزيل و نروژ به رقابت خواهد پرداخت.
وي افزود: همچنين در ديگر گروه‌ها تيم‌هاي آلمان، مصر، كويت، آرژانتين، قطر، ايسلند در گروه A، سوئد، استوني، اسلواكي، هلند، گريلند در گروه C و تيم‌هاي دانمارك، پرتقال، جمهوري چك الجزاير، مراكش، بلوروث در گروه D به مصاف يكديگر خواهند رفت.
انتهاي پيام/‌ش30.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۴/۱۰ساعت 0:19  توسط   | 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۸/۰۴/۰۷ساعت 7:22  توسط   | 

2خبرورزشی//

 

براي حضور در مسابقات قهرماني غرب آسيا :

  بسکتباليست هاي ذوب آهن از نيمه تير تمرينات خود را آغاز مي کند.

خبرگزاري فارس: مدیر روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه ذوب آهن اصفهان خبرگفت:تيم بسکتبال ذوب آهن اصفهان براي حضور پرقدرت در مسابقات قهرماني غرب آسيا از نيمه تير تمرينات خود را آغاز مي کند.

به گزارش فارس،امید خاتون آبادی در خصوص وضعیت این تیم اظهار داشت:  تيم بسکتبال ذوب آهن اصفهان با کسب عنوان قهرماني در مسابقات فصل گذشته سوپر ليگ باشگاه هاي کشور به عنوان يکي از دو نماينده ايران  مجوز حضور در رقابت هاي قهرماني غرب آسيا را به دست آوردو هم اکنون براي حضور در اين رقابت ها و همچنين رقابت هاي فصل آينده سوپرليگ باشگاه هاي کشورتمرينات آماده سازي خود را از 15 تير در ورزشگاه ملت اصفهان آغاز مي کند.

وی افزود: تمرينات اين تيم با شرکت بازيکنان داخلي و زير نظر فرزادکوهيان سرمربي تيم که به تازگي قرارداد خود را با اين باشگاه تمديد کرده است آغاز مي شود و پس از شروع فصل با نظر سرمربي بازيکنان خارجي نيز به تمرينات تيم اضافه مي شوند.

خاتون آبادی نشان کرد: با حکمي که چندروز گذشته از سوي مسئولان باشگاه ذوب آهن اصفهان صادر شد محمدعلي ارباب زاده همچنان به عنوان سرپرست تيم فعاليت هاي خود را در اين باشگاه ادامه خواهد داد و تيم بسکتبال ذوب آهن را در فصل آينده و مسابقات قهرماني غرب آسيا همراهي خواهد کرد.

انتهای پیام/مومنی/تولیدی/

........................................

نايب رئيس انجمن پينگ پنگ فدراسيون جانبازان و معلولان خبرداد:

حضور بانوی پينگ پنگ باز اصفهاني درمسابقات پارالمپيک جوانان آسيا

خبرگزاري فارس: نايب رئيس انجمن پينگ پنگ فدراسيون جانبازان و معلولان گفت:

به منظور شرکت درمسابقات پارالمپيک جوانان آسيا بانوی پينگ پنگ باز اصفهاني عازم توکيو مي شود.

 به گزارش خبرگزاری فارس زهرا بابايي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: مرضيه اخوان بانوي پينگ پنگ باز اصفهاني براي شرکت در پارالمپيک جوانان آسيا شهريور ماه امسال عازم توکيو مي شود.   

وی افزود: مرضيه اخوان سه سال پياپي به عنوان قهرماني مسابقات کشوري دست يافته است وهم اکنون  کادر فني تيم وی رابه همراه مريم گيلاني از مازندران و مريم عليزاده از تهران، از بين 12 ورزشکار مراحل نخست اردو ی تیم ملی برگزيده است .

نايب رئيس انجمن پينگ پنگ فدراسيون جانبازان و معلولان در حاشيه سومين اردوي تدارکاتي اين تيم گفت: این افراد برای انجام تمرينات آماده سازي به سومين اردوي آمادگي تيم ملي پينگ پنگ جانبازان و معلولان دعوت شده اند. اردوي آمادگي  از 27 خرداد در آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک با حضور سه ورزشکار  و به مربيگري زهرا يوسفي در حال برگزاري است.

وي با تاکيد بر ضرورت حفظ آمادگي ورزشکاران تا زمان اعزام به مسابقات پارالمپيک آسيايي جوانان اظهار داشت: به منظور حفظ آمادگي اعضاي تيم برنامه هاي تمريني آنها در فواصل بين اردو ها زير نظر مربيان استاني که مورد تاييد سرمربي تيم هستند دنبال خواهد شد.

بابايي با ابراز اميدواري  از حضور  پرقدرت اين بانوان در اولين تجربه بين المللي خود يادآور شد: در اين مسابقات بانوان جوان کشورمان در دو قسمت انفرادي و تيمي و در کلاسهاي 3 و 4 شرکت مي کنند.

گفتني است مسابقات پارالمپيک جوانان 2009 آسيا  از 18 تا 25 شهريور ماه با حضور 917 ورزشکار جانباز و معلول از 33 کشور و در دو رده سني 14 تا 16 سال و 16 تا 19 سال در توکيو برگزار مي شود.

انتهای  پیام/مومنی/تولیدی/

 ......................................

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۸/۰۴/۰۵ساعت 12:28  توسط   | 

برگزاری همايش بزرگ سبك نن شائولين استان اصفهان

به منظور ايجاد وحدت بين ووشوكاران:

دومين همايش بزرگ سبك نن شائولين استان اصفهان برگزار شد.

خبرگزاري فارس: دومين همايش سبك نن شائولين استان اصفهان با حضور مسئولان ورزشي ؛  مربيان ؛  ووشو كاران  در باغ گلها برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان رئيس هيئت ووشوي استان اصفهان عصر ديروز در دومين همايش سبك نن شائولين استان اصفهان كه به منظور ايجاد وحدت بين ووشوكاران برگزار شد اظهار داشت:  اين همايش نمايشي بود كه در آن ووشو كاران ضمن  تكيه بر  هدفمنديشان  با هم روابط دوستانه برقرار كنند و آمادگي خود را براي شركت در مسابقات بين المللي و جهاني بهبود بخشند.

علي عبدي تصريح كرد : برگزاري اين همايش در يك فضاي باز موجب شد تا مردم بتوانند شاهد حركات ورزشي ووشوكاران بشوند و با اين رشته ي ورزشي از نزديك آشنا شوند

وي درباره ي  اقداماتي كه در ماه هاي اخير در سطح استان صورت گرفته بيان داشت:اولين اقدام جهت ايجاد وحدت بين تمامي ووشو كاران اعم از :پيشكسوت؛قهرمان؛مبتدي و ... بود كه به ايم منظور در 18 اسفند ماه 87 مراسم تقدير از قهرمانان ؛ مسئولان ؛ و زحمت كشان اين رشته به عمل آمد.

رئيس هيئت ووشوي استان اصفهان افزود : از سال گذشته روز 18 اسفند  را به نام روز ووشو نام گزاري كرديم همچنين در صدديم تا ليگ ووشوي استان را تشكيل دهيم و تا كنون به پلي اكليل ؛ شهرداري ؛ و فولاد ماهان سپاهان پيشنهاد همكاري داديم.

علي عبدي در پايان از حضور جاوید دیداری  دبیر مسابقات فدراسیون و انجمن ووشو ِ عضو شورای فنی نن شائولین   و همچنین از تمامي مسئولان ووشوي اصفهان قدر داني كرد و گفت : براي پيشرفت و ترقي ووشوي استان اصفهان تمامي تلاش خود را مي كنيم تا اين رشته در كشور و جهان به خوبي رشد كند و بتوانيم رضايت  مردم را جلب كنيم

انتهاي پيام _كمالي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۲/۱۹ساعت 0:24  توسط   | 

کارگاه آموزشی حرکات اصلاحی ،اندام فوقانی

گروه آموزش اداره کل تربیت بدنی استان اصفهان برگزار می کند.

کارگاه آموزشی حرکات اصلاحی ،اندام فوقانی

خبرگزاری فارس: به همت گروه آموزش اداره کل تربیت بدنی استان اصفهان

کارگاه آموزشی حرکات اصلاحی ،اندام فوقانی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس فلاحت کارشناس نظارت بر امور آموزشی تربیت بدنی گفت:این کارگاه جهت اطلاع ورزشکاران و به خصوص مربیان از ناهنجاری ها و عارضه های بدنی برگزار می شود.

وی افزود:این همایش نیم روزه دهم اردیبهشت ماه در سرای ورزشکاران با حضور مدرسین فرهاد مصطفی موسی در خصوص آناتومی ستون مهره ای و عضلات بالاتنه و احمد رضا محمدرضایی پیرامون حرکات اصلاحی و عارضه هایی از جمله افتادگی شانه ،عارضه سربه جلو و...برگزار می شود.

فلاحت اظهار داشت:حدود 70 نفر از دانشجویان تربیت بدنی ،ورزشکاران و قهرمانان و به خصوص مربیان از شرکت کنندکان این برنامه هستند.

گفتنی است این دوره در راستای برنامه های سال جاری این اداه انجام می گردد  و ثبت نام از واجدین شرایط در ساعات اداری در محل گروه آموزش و تحقیقات و برنامه اداره کل تربیت بدنی استان در چههاراه تختی انجام می شود.

انتهای پیام /

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۲/۰۹ساعت 18:44  توسط   | 

سفرمسئولان کمیته پیشکسوتان فدراسیون وزنه برداری به اصفهان

دبیر هیات وزنه برداری استان اصفهان خبرداد:

سفرمسئولان کمیته پیشکسوتان فدراسیون وزنه برداری  به اصفهان

خبرگزاری فارس: دبیر هیات وزنه برداری استان اصفهان از سفرمسئولان کمیته پیشکسوتان فدراسیون وزنه برداری  به این استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری فارس مرتضی زغالیان صبح امروز در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: در آستانه برگزاری رقابتهای وزنه برداری قهرمانی پیشکسوتان کشور مسئولان کمیته پیشکسوتان فدراسیون وزنه برداری امروز برای بازدید از امکانات محل برگزاری عازم اصفهان می شوند
 
دبیر هیات وزنه برداری استان اصفهان خاطر نشان کرد:محمد زهتاب عضو کمیته پشکسوتان فدراسیون وزنه برداری و حسن شورانیان دبیر این کمیته و سرمربی تیم ملی وزنه برداری پیشکسوتان کشور برای بازدید از امکانات در نظر گرفته شده ازجمله محل اسکان تیم ها، سالن برگزاری مسابقات نحوه تغذیه و دیگر امکانات موجود بازدید به اصفهان می آیند تا در صورت وجود نقایص احتمالی برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند.

زغالیان خاطر نشان کرد: از کل استان های کشور در این رقابت ها شرکت می کنندوافراد برتر به اردوی تیم ملی وزنه برداری دعوت می شوند تا خود را برای شرکت در المپیک 2009 پیشکسوتان که 18 مهر در استرالیا برگزار می شود آماده کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۲/۰۹ساعت 18:42  توسط   | 

نتایج مسابقات کوراش نيروي زميني ارتش در اصفهان اعلام شد.

 

خبرگزاری فارس: نتایج مسابقات کوراش نيروي زميني ارتش به میزبانی  اصفهان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان بيست وششمين دوره مسابقات قهرماني جودو و کوراش يگانهاي نيروي زميني ارتش از دیروز  در اصفهان آغاز به کار کرد.

در اين دوره از رقابتها 350 ورزشکار درقالب 40 تيم به مدت سه روز به ميزباني مرکز آموزش شهيد وطن پور هوانيروز اصفهان رقابت خود را با یکدیگر ادامه می دهند.

 دراولین روز این مسابقات رقابت های کوراش در 7 وزن از دیروزدر سالن شهید قوچانی  آغاز شد و در وزن 66-کیلوگرم مهدی باغچقی از لشکر پیاده گرگان ،در 73- کیلوگرم نعمت الله سالاری از هوانیروز ور در 81-قربان فانی از لشکر 23پیاده پرندک اول شدند.

همچنین در وزن های 100- و 100+ کیلوگرم هم مصطفی آهن فروش از مراتع اصفهان و محمد موسوی از پشتیبانی تهران به ترتیب مقام های اول را به خود اختصاص دادند.

در دو وزن 60 کیلوگرم و 90- کیلوگرم حمید حیدری از لشکر 16 قزوین و رحمت الله فروغیان از هوا نیروز مقام های اول این دو وزن را کسب کردند.

مسابقات جودوی 26 دوره مسابقات قهرمانی نیروهای زمینی ارتش امروز در 5 وزن در سالن شهید قوچانی اصفهان آغاز می شودو40 ورزشکار برگزيده این دو رشته به رقابتهاي دسته برتر، قهرماني نيروهاي مسلح و قهرماني ارتش و نيز رقابتهاي بين المللي راه مي يابند.

 

 

گفتنی است اصفهان پارسال نيز ميزبان بيست و پنجمين دوره اين مسابقات بود.

انتهای پیام/مومنی

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۸/۰۲/۰۷ساعت 22:26  توسط   | 

گفت و گو با استاد محمد تقي حاتمي قهرمان تكواندوي جهان

لطفا خودتان را معرفي كنيد : محمند تقي حاتمي هستم داراي كمربند مشكي دان شش ؛ 27 سال است كه تكواندو كار مي كنم مربي و داور بين المللي هستم. موفقيت هايي هايي كه در سطح جهاني بدست آورديد را شرح دهيد: در مسابقات جهاني پومسه ي تكواندو كه دي ماه سال گذشته با حضور 67 كشور در تركيه برگزار شد موفق به كسب مدال طلا شدم و در دوره ي قبل نيز در مسابقات جهاني كره ي جنوبي مدال طلا و سال قبل از آن نيز مدال نقره كسب كردم. حاتمي درباره ي وضعيت تيم تكواندوي اصفهان اظهار داشت: تيم استان اصفهان در سه دوره ي متوالي در مسابقات پومسه ي تكواندو قهرمتن ليگ برتر كشور شد كه مربي گري تيم بر عهده ي من بود و بيشتر اعضاي تيم از هنر آموزانم بودند كه دو نفر از آنها قهرمان جهان شدند. وي همچنين دربارهي وضعيت با نوان گفت : تيم بانوان از وضعيت خوبي برخوردار است و در مسابقات جهاني تركيه حضوري قدرتمند داشت كه در مجموع تيم بانوان و آقايان عنوان نايب قهرماني جهان را كسب كردند. محمد تقي حاتمي با بيان اينكه اينكه در حال حاضر تكواندوي استان اسپانسري ندارد و با توجه به وضعيت خوب تكواندوي اصفهان در كسب مدال ها ي جهاني و كشوري از تمامي شركت هاي مستعد دعوت به همكاري كرد. وي در باره ي رده هاي سني تكواندو اظهار داشت : در تمرينات باشگاهي از سن 4 سال به بالا كار مي كنيم اما در مسابقات كشوري و ليگ استاني زير 11 سال به بالاو در مسابقات جهاني رئده ي سني بالاي 14 سال ميتوانند حضور يابند. گفتني است : در حال حاضر استاد حاتمي مشغول آموزش تكواندو در رده هاي مختلف سني و پرورش قهرمانان جهاني مي باشد مي باشد . علاقه مندان به اين رشته ي ورزشي مي توانند براي آموزش نزد استاد حاتمي به آدرس : اصفهان خيلبان پروين شيخ طوسي غربي 24 متري اول جنب بانك سپه باشكاه انصار المهدي مراجعه منند. هر روز مصاحبه ي يكي از تكواندو كاران اصفهاني كه قهرمان كشور و جهان شدند را مي گزاريم .با ما همراه باشيد . انتهاي پيام - كمالي
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۲/۰۳ساعت 23:9  توسط   | 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۹ساعت 23:56  توسط   | 

نخستین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دختر شاهد و ایثارگر

در دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد.:

المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دختر شاهد و ایثارگر

خبرگزاری فارس: نخستین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دختر شاهد و ایثارگردانشگاه ها وموسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس این المپیاد روز گذشته طی مراسمی باشکوه با شرکت400دانشجوی دختراز 32 دانشگاه کشور با حضور در یادمان شهدای دانشگاه صنعتی اصفهان و ادای احترام به مقام والای شهیدان آغاز شدوپس از اجرای مراسم  ویژه نامه سوگند، مشعل این المپیاد فرهنگی، ورزشی روشن شد.

دانش جویان دختر شرکت کننده در این المپیاد تا 5اردیبهشت ماه در سه رشته والیبال ،بدمینتون و تنیس روی میز به رقابت می پردازند.

در ابتدای این مراسم پیام حسین دهقان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران قرائت شدکه وی به اهمیت جایگاه ورزش و تربیت بدنی اشاره کرد و گفت:بنیاد شهید و امور ایثارگران ازورزش و تربیت بدنی برای گسترش ارزش های دینی و اخلاقی،تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت ،ارتقای سلامت جسمی ،روحی و معنوی جامعه و همچنین تلاش برای رشد و استعداد های ورزشی جهت حضور در صحنه های ملی و بین المللی کمک می گیرد.

مهدی نوروزی رییس اداره تربیت بدنی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان نیزضمن حضور در این مراسم گفت:اين جشنواره اولين بار در سطح کشور و با همکاري بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار مي شود. وی افزود:رقابت های دانشجویان پسر از 12تا19اردیبهشت ماه جاری با حضور400دانشجو در 4رشته فوتسال،بدمینتون،تنیس روی میز و والیبال پیگیری می شود.

غلامرضا قرباني ، رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان هدف از برگزاري اين جشنواره را ترويج فرهنگ ورزش کردن بين دانشجويان شاهد و ايثارگر بيان کرد.
 قرباني گفت: هريک ازبخشهاي جشنواره درمدت يک هفته برگزار مي شود ودرجريان برگزاري رقابت ها برنامه هاي فرهنگي متنوعي نيز شامل حضور و بازديد از گلستان شهدا واحترام به مقام شامخ آنان، مکان هاي تاريخي و مذهبي و ملاقات با شخصيت هاي مذهبي تدارک ديده شده است.
وي به نقش مهم بنياد شهيد و امور ايثاگران و وزارت علوم، تحفيقات و فناوري در برپايي اين المپياد اشاره نمود.
قربانی اضافه کرد:در دانشگاه صنعتي اصفهان 523 دانشجوي شاهد وايثارگر مشغو ل به تحصيل مي باشند که معدل يکصد نفر از اين دانشجويان در مقطع کارشناسي بالاي 16 مي باشد که از حد ميانگين ساير دانشجويان دانشگاه بيشتر است.

مديرکل آموزش عالي بنياد شهيد و امورايثارگران رضا صحرايي نیز در خصوص این المپیاد گفت: برنامه ريزي اين المپياد از مهر سال 87 آغاز شده بودومديريت اجرايي اين المپياد برعهده اداره کل تربيت بدني بنياد شهيد و امور ايثارگران، اداره کل تربيت بدني وزارت علوم، اداره کل شاهد و ايثارگر وزارت علوم، دانشگاه صنعتي اصفهان و معاونت فرهنگي سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان است ودر پایان با اهداي مدال از نفرات برتر تقدير مي شود.

انتهای پیام/مومنی

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۹ساعت 23:24  توسط   | 

اولين همايش رسمي هيئت بدمينتون اصفهان برگزار شد.

 

 

خبر گزاري فارس : اولين همايش رسمي  هيئت بدمينتون اصفهان  ديروز با حضور مسئولین،داوران ،مربیان وبازکنان اسبق بدمینتون اصفهان در سالن ورزشي امام علي برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در این همایش که برای اولین بار جهت تصمیم گیری ها و بهبود وضعیت بدمینتون اصفهان برگزار شد، سروش اسماعیلی ریس هیات بدمینتون اصفهان اهداف اين گردهمایی را

تدوين برنامه ها اعم از كوتاه مدت؛بلند مدت؛ميان مدت،افزايش  سطح  آگاهي  و  بهبود عملكرد  مربيان (بعد كيفي)،تلاش در جهت افزايش تعداد مربيان (بهبود بعد كيفي )وايجاد شاخصي مناسب جهت شناسايي عملكرد مربيان و تعيین جايگاه آنان در ساخت بانك اطلاعاتي (شناسه ي ورزشي)،اعزام و معرفي مربيان واخد شرايط به كلاسها ؛ كارگاههاي آموزشي ؛دوره هاي ارتقائ درجه ي مربيگري ؛سمينارها و همايش ها تعيين و شناسايي مربيان واجد شرايط جهت هدايت تيم هاي استان و نظارت و كنترل بر فعاليت آنان فراهم نمودن بستري مناسب و برگزاري جلسات مشترك  ميان كلييه مربين جهت تبادل نظر و اتحاد رويه كاري ؛تعامل چند سويه و بهبود عملكرد و ... برشمرد و اظهار داشت : در اين جلسه انتقادات و پيشنهادات زيادي به من شد كه از همگي آنان در راستاي  بهبود وضعيت بدمينتون استان استفاده خواهم كرد.

اسماعيلي همچنين از انتخاب  نماينده ي مربيان خبر داد و افزود : اين بخش متشكل از دو نماينده مي باشد كه يكي از بخش شهرستان و ديگري از بخش مركز استان خواهد بود.وظايف اين بخش ارتباط مستقيم با زير مجموعه ي خود و انتقال اطلاعات و تلاش در راستاي اهداف كميته مربيان  است.

وي تصريح كرد : نماينده ي مربيان شهرستان توسط  مربيان شهرستاني و نماينده ي مربيان استان توسط مربيان مركز گزينش خواهد شد و در ارتباط مستمر با مربيان شهرستان خواهد بود و و از اين طريق مشكلات آنان توسط  كميته ي مربيان مورد بررسي قرار مي گيرد همچنين نماينده ي انتخابي توسط مربيان استان علاوه بر عضويت در كميته ي مربيان استان وظيفه ي روابط عمومي كميته را نيز به عهده خواهد داشت .

در ادامه این مراسم 3نماینده از بانوان و چندین نماینده از آقایان از جمله  از حسن بزرگزادمربی با شگاه فولاد ماهان سپاهان،غلامرضا رحیمی مربی هیات بدمینتون،فاطمه تاجی زادگان نایب ریس این هیات ،شفیعیان و کفایت داوران ملی و دیگرمربیا ن،داوران و بازیکنان ضمن اظهار سخنان خودانتقادهاواعتراضاتشان را به اسماعیلی مطرح کردند.

مصدقیان معاون ورزش اداره کل تربیت بدنی نیز که برای رفع مشکلات این هیات حضور یافته بوددر خصوص جنجال های مسئولین بدمینتون خواستار آرامش جلسه شد وگفت: به هر حال، فدراسیون بدمینتون به خاطر ستاره هایی چون برادران شهرام و امید کرمی، نکیسا سلطانی و ... نگاه ویژه ای به بدمینتون این استان داردوحفظ حرمت ها و رفع مشکلات از مهم ترین خصوصیات یک ورزشکار است که در این جمع به آن توجه نمی شود.

گفتنی است درپایان این مراسم و در رای گیری های کمیته بیش از نیمی از جمعیت سالن را ترک کردند و گفتند:ما این رای گیری را قبول نداریم.

 سروش اسماعیلی حدود 4 ماه است پس ازمحمدرضا جمالي‌نسب ریاست این هیات را برعهده داردو در خصوص انتخاب طاهری ریس هیات شهرستان ها به عنوان دبیر هیات  رئيس بدمينتون اصفهان و عمل نکردن به برخی قول های خود با اعتراض برخی مربیا ن وداوران روبرو شد.

انتهاي پيام/ كمالي

............................................................................................

 

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۹ساعت 23:23  توسط   | 

گزارش بازی های کاراته اصفهان در هندوستان و بررسی حواشی این مسئله

 

 

سرپرست تيم كاراته سپاه صاحب الزمان:

به ياري شهدا قهرمان شديم. 

خبر گزاري فارس: در مسابقات بین المللی کارته هندوستان

تیم اصفهان بدون حمایت هیچ نهاد ورزشی از اصفهان توانست

 مقام اول را کسب کند.در این گزارش ضمن بازکردن این

 مسابقه با سرمربی تیم ،مسئولان،مدال آوران مصاحبه شدند.

حميد نوريان در گفت و گو با خبر گزاري فارس از اصفهان اظهار داشت:اسفند ماه سال جاري سه تيم در غالب تيم هاي سرلشگر پاسدار شهيد حاج حسين خرازي؛حاج احمد كاظمي و حاج ابراهيم همت؛دو تيم برادر و يك تيم خواهر در رشته هاي كاتا و كميته ي رزمي به مسابقات بين المللي هندوستان اعزام شدند.

وي در خصوص اين مسابقات افزود :اين رقابت ها  در رشته هاي كاتا و كميته و با حضور 18 كشور و 1500 شركت كننده  در ورزشگاه  شهر بمبئي ((priyadarshiniبرگزار شد و تيم 30 نفره ي ايران با كسب 45 مدال طلا قهرمان شد.

نوريان تصريح كرد:هدف ما از شركت در اين مسابقات  انجام كاري فرهنگي ورزشي و  زنده كردن نام شهدا بود و اعضاي تيم در هندوستان ضمن به اهتزاز درآوردن  پرچم جمهوري اسلامي ايران عكس سرداران شهيد را بر سكوي قهرماني بالا بردند.

وي خاطر نشان كرد:مراسم استقبال از اين ورزشكاران در گلستان شهداي اصفهان برگزار گرديد و ورزشكاران با حضور بر سر مزار سرداران شهيد حلقه هاي گل اهدايي را نثار سرداران شهيد نمودند .

افراد زير از اصفهان براي تيم كاراته ي ايران مدال آوردند:

سعيد شريعتي نيا :يك مدال طلا و يك نقره

مبينا اسدي :دو مدال طلا(تيم خواهران)

وحيد نوريان:دو مدال طلا

ميثم فرهادي:دو مدال طلا

مسعود رحماني:دو مدال طلا

حميد هاديان:دو مدال طلا

پيگيري هاي خبرگزاري فارس:

 اما ابهامات گوناگون در خصوص این قهرمانی و عدم تایید رئیس هیات کاراته اصفهان در این مسابقه ما را براین واداشت تا جزییئات کامل را در ایسن خصوص کسب کنیم.

حميد نوريان مربي تيم كاراته ي اعزامي سپاه صاحب الزمان اصفهان گفت:ما تا حدود سه ماه پيش سبك رزمي  wskf(شوتوكان)كار مي كرديم اما بعد سبكمان را به gkr(رييوَبوكاي شوتوكان)تغيير داديم

, حميد نوريان در باره ي مشكلات سبك شوتوكان گفت : ورزشهاي رزمي در جهان بيش از 37 نوع سبك دارد كه منشأ اصلي آنها از كشور هاي ژاپن و چين گرفته شده، بعد هر استادي مياد يك سري حركاتي را به اين سبك اضافه ميكند و به اين ترتيب يك سبك جديد ابداع مي كند .

كشور هاي رزمي كار بسياري وجود دارند اما بعد از كشور ژاپن و چين ايراني ها در هنر هاي رزمي حرف اول را مي زنند. وي در اين باره گفت كشور ايران آب و هوايي كه دارد ( به صورت 4 فصلي) باعث شده مردم آن توانايي بالايي داشته باشند يكي از استادان بزرگ ژاپني در اين باره ميگويد: ايرانيان استيل بدني زيبايي دارند .

سبك ما قبلاً شوتوكان بود كه عوضش كرديم و الان سبك gkr (ريوبوكاي شوتوكان) كار مي كنيم اين سبك به صورت جهاني به ثبت رسيد ، نمايندگاني از كشورهاي مختلف آمدند تا اين سبك ار كار كنند، كلاً در سبك شوتوكان 15 الي 16 نوع سبك جهاني داريم ولی از سوی هیات کاراته اصفهان تایید نشد.

 

حدود سه ماهه پيش مسئول سبك تهران به ما اعلام كرد مسابقات بين المللي در هندوستان برگزار مي شود پس از دريافت اين خبر ما در اصفهان از بين 100 نفر در رشته ي كاتا و كميته نهايتا 6 نفر را براي اعزام به اين مسابقات اعزام كرديم؛من مربي و سرپرست تيم بودم اما به دليل مشكلات مالي نتوانستم تيم را همراهي كنم و برادرم وحيد نوريان را به عنوان سرپرست تيم و يكي از شركت كنندگان به همراه تيم به هندوستان اعزام شدند.

اين مسابقات چهاردهمين دوره مسابقات بين المللي استاد فولوگاشي بود كه با شركت 18 كشور جهان ودر بمبئي هندوستان برگزار شد.

وي تصريح كرد:از تيم  30 نفره اي كه  از ايران اعزام شدند تيم اصفهان با 11 مدال طلا و يك نقره بيش ترين مدال را براي ايران كسب كردند.همچنين در قسمت تيمي  سه مقام تيمي با نام  تيم سردار شهيد خرازي؛شهيد كاظمي و شهيد همت كسب كرديم و در مجموع ايران با كسب 45 مدال قهرمان اين مسابقات شد.

نوريان اظهار داشت:تعداد كل شركت كنندگان در اين مسابقات 1500 نفر بود كه 300 نفر آنها را بانوان تشكيل مي دادندو از تيم ايران شش نفر آنها بانوان بودند كه نماينده ي بانوان اصفهان خانم مبينا اسدي تنها دختر محجبه مسلمان بود كه موفق به كسب دو مدال طلا شد.

مربي تيم كاراته ي سپاه صاحب الزمان  گفت:هدف ما انجام داد ن يك كار جدید  فرهنگي  ورزشي در سال نو آوري و شكوفايي بود اسرائيل تلاش هاي ضدي براي كمرنگ كردن اسلام در مسابقات ورزشي انجام دادند و از فدراسيون كل آسيا خواستند كه ديگر به رضا زاده اجازه ندهند هنگام حضور در مسابقات  روي لباسش نام حضرت ابولفضل باشد ؛و ما تصميم گرفتيم با اين كار رگ دست دشمنانمان بزنيم و ثابت كنيم كه ايراني از نظر فكري ؛علمي و ورزشي بالاترين زمينه را دارد.

نوريان ادامه داد :

شعار ما در اين مسابقات جهاني شدن  نام سرداران شهيد و به اهتزاز در آوردن تمسال مبارك سرداران

شهيد بر روي سكوي قهرماني بود كه خوشبختانه به لطف خدا و ياري شهدا و همچنين

 تلاش چشمگير بچه هاي تيم صد درصد به تحقق پيوست .

حميد نوريان بيان داشت:مشكلات  گروهي و مالي زياد بودند ؛براي اعزام هر يك از اعزاي تيم بايد 4 مليون پرداخت مي كرديم كه متاسفانه هيچ ارگاني هیچ حمایتی (حتی هيئت كاراته ي اصفهان) نكردند و تمامي هزينه ها به صورت شخصي پرداخت شد كه البته ما در اين مورد شكايتي نداريم و نمي خواهيم خدايي نكرده به كسي توهين كرده باشيم  و من به عنوان عضو كوچك جامعه ي رزمي جا دارد از زحمات سرهنگ محمد رضا كريمي مسئول تربيت بدني سپاه صاحب الزمان  كه حمايت هاي همه جانبه از ما كردند و در لحظه لحظه ي كارها به همه ي ما اميد مي دادند ؛تقدير و تشكر كنم.

وي در پايان گفت: در بحث ورزش هاي رزمي ؛ ما در ايران قهرمانان كاراته كار زيادي داريم اما تعداد نيروهاي مان كم اند و به همين دليل قادر نيستند خيلي از هماهنگي هارو انجام بدهند.اميدوارم سال 88 سالي برتر  در تماي زمينه ها براي ايران باشد.

مصاحبه با وحيد نوريان؛مربي تيم اعزامي اصفهان :

من وحيد نوريان هستم؛28 سال دارم و حدود 21 سال است كه در رشته ي كاراته زير نظر استاد نوريان كه ايشان هم شاگرد استاد ناظريان بودند  فعاليت مي كنم..

8 مدال برون مرزي جهاني در مسابقات  ايتاليا؛اندونزي؛(دو بار) اكراين و فرانسه مي باشم.

همچنين به عنوان مربي براي يكي از باشگاه هاي دبي دعوت شدم و قرارداد سه ساله  با آنها داشتم.

وي درباره ي مسابقات هندوستان گفت:به كمك  حميد نوريان هماهنگي ها با فدراسيون كاراته ي تهران انجام شد (كاراته اصفهان حمايت نكرد) مشكلات مالي داشتيم براي تأمين هزينه هاي سفر. هر كجا ميرفتيم كه اسپانسل ما بشود مي گفتيم : ما قول ميدهيم كه اگر مدال نياوريم پولتان را پس مي دهيم.

از بنياد شهيد نجف آباد كمك خواستيم ، گفتند : ما همچين پولي نداريم.

چون قصد كار فرهنگي داشتيم هر جايي كه ميدانستيم سر ميزديم :

1-              شهر داري نجف آباد

2-              شهر داري فولاد شهر

3-              شهر داري گلدشت

4-              شهرداري اصفهان

5-              بنياد شهيد نجف آباد

6-              بنياد شهيد اصفهان

ولي هيچ كدام همكاري نكردند، هزينه سفرمان 17 الي 18 ميليون تومان مي شد كه بچه ها با هر زحمتي بود خودشان اين پول را جور كردند، خانم اسدي كه در سعيد آباد گلپايگان زندگي ميكند كه از وضع مالي بدي برخوردار است، دوستان تصميم گرفتند طلاهاي خود را بفروشند تا بتواند در اين مسابقات اعزام شود.

و ما برای اعزام با مسئول سبک منوچهر حاج محمدیان و فدراسیون کاراته تهران هماهنگي كرديم.

تيم ما به نام سرداران شهيد حاج حسين خرازي، حاج احمد كاظمي و حاج ابراهيم همت بود، زماني كه مدال آورديم با عكش شهدايمان برروي سكوي قهرماني رفتيم كه براي خارجي ها بسيار جالب بود و مدام از ما مي پرسيدند اينان عكس چه كساني است؟

ما ميگفتيم اينان معلمان اسلامي ما هستند، چون درون عكس با لباس نظامي بودند خارجي ها آنان را به نام ژنرالهاي ايراني مي شناختند.

زماني كه خانم اسدي با حجاب آمدند و عكس گرفتند همه تعجب كردند چون به غير از ايران كشور هايي مانند :عربستان،اندونزي،نپال و افريقاي جنوب حضور داشتند. اما شيعه نيستند و بانوانشان حجاب نداشتند.

اسماعيل حسن خان رياست فدراسيون هند به خاطر بالا بردن عكس شهدا به من كاپ دادند و تشكر كردند. اما در ايران همچين استقبالي نشد تنها جايي كه از ما تقدير كردند سرهنگ كريمي و رحيمي از سپاه صاحب الزمان بودند. وی در پایان گفت روز برگشت ما مصادف شد با سالروز شهادت شهيد خرازي بودكه ما مستقيماً به گلزار شهدا رفتيم و مدالهايمان را به آنها تقديم كرديم.

- حال جامعه خبری این سؤال را از مسئولان ورزشي استان داردكه :

اسماعيل حسن خان كه هيچ اطلاعي از مقام والاي شهدا ندارد اما

چون آنها را جزء مقدسات ايرانيان مي دانست از تيم به خاطر بالا بردن

 عكس آنها تشكر كرد و به آنها كاپ تقديم كرد، اما چرا ما كه خود را

 اين همه به شهدا مديون مي دانيم از اين كار هيچ استقبالي نكرديم؟

!حتی هیچ گونه تقدیری از شرکت کنندگان جوان اصفهان در این امر نشد با اینکه در برنامه های گوناگون استان از کمتر اینها تقدیر می شود ؟ایا تقدیر به معنای ایجاد انگیزه نیست؟؟؟؟؟؟؟

_______حميد هاديان (شركت كننده در مسابقات هندوستان، 2 مدال طلا آورد.)در گفتگو باخبرنگار فارس گفت: 18 سال دارم و دانش آموز پیش دانشگاهي حكيم سنائي نجف آباد در رشته ي علوم انساني هستم،از سن 7 سالگي كاراته را شروع كردم و حدود سه سال است كه پيش استاد نوريان به صورت حرفه اي كار مي كنم.

.وي درباره ي مسابقات هندوستان گفت:سطح مسابقات نسبت به مسابقات بين المللي آسيايي بالاتر بود ؛18 كشور شركت كرده بودند و چند كشور اروپايي نيز به عنوان مهمان آمده بودند و ما توانستيم مقام اول را بين آنها كسب كنيم.

هاديان اظهار داشت:اين اولين مقام بين المللي بود كه گرفتم و تا كنون موفق به كسب 5 مدال كشوري شدم .

حدود سه ماه پيش ازطرف فدراسيون كاراته ي تهران از ما دعوت شد كه در اين مسابقات بين المللي هندوستان شركت كنيم .

5-6 ماه بود كه به صورن حرفه اي تمرين مي كردم و براي شركت در اين مسابقات آمادگي كامل داشتم.

وي ادامه داد:چون هيچ حمايت كننده ي مالي نداشتيم هزينه هاي سفر براي شركت در اين مسابقات را بايد خودمان مي داديم و من از شهرداري وام گرفتم .

 

 

سرهنگ محمد رضا كريمي مسئول تربيت بدني سپاه صاحب الزمان اصفهان گفت:

3 سال است كه رسما در كادر سپاه هستم و مربي گري سربازان نيروي زميني ساه را بر عهده دارم.دو و نيم سال رئيس هيئت كاراته ي شهرستان بودم .

در مجموع كاري كه به خاطر خدا باشد ماندگار است .حماسه ي عاشورا كه پس از گذشت 1400 سال ماندگاري خاصي در همه ي اذهان دارد؛نهضت انقلاب اسلامي ايران نيز همينطور بود چون براي رضاي خدا انجام گرفت ماندگاري داشت و نهضت هاي بزرگ بقيه ي كشورها از آن نشات گرفت.

اين حركت فرهنگي ورزشي اي هم كه تيم كارانه ي سپاه اصفهان كرد نيز همينطور است چون آنها اين كار را به خاطر حفظ نام شهدا كردند مطمئنا روح شهدا از آنها حمايت كردند و آنها در اين رقابت ها توانستند قهرمان شوند.

وي تصريح كرد:قهرماني در ورزش ماندگار نيست و اين پهلواني است كه ماندگاري دارد؛شهدا پهلوانان ملي كشورند كه نبایدفراموش شوند و اين كار فرهنگي ورزشي ما بيشتر ازاز آن حيث اهميت دارد كه به خاطر حفظ نام شهدا صورت گرفت و به لطف و كمك  اول خدا و  بعد ياري شهدا و همچنين تلاش هاي شايسته ي تيم توانستيم مدال آوري كنيم و بر سكوي نخست اين رقابت ها پرچم ايران را به اهتزار در آوريم.

من از نظر مالي نتوانستم به تيم كمك كنم اما سعي كرديم علاوه بر تهییه بنر های عکس و نام شهدا و تهییه لباس یکرنگ (که در تیم ایران فقط بچه های اصفهان لباس یک شکل داشتند ) به انها دلگرمي دهيم و تشويقشان كنيم كه غالبا بايد اين كار بایداز طرف سيستم هيئت كاراته حمايت مي شد كه متاسفانه انجام نشد.

سرهنگ كريمي در پايان بيان داشت:سپاه صاحب الزمان نو بنياد است و به همين دليل تا كنون ارتباط زيادي نتوانستيم با رسانه ها داشته باشيم  در حاليكه تربیت بدنی سپاه برنامه هایی از جمله:برگزاري دو كلاس مربي گري تير اندازي،برگزاري كلاس مربيگري 5 گانه نظامي در استان داشته است.

اما در گیر و دار این گفتگو ها گفتگویی با رئیس هیات کاراته اصفهان در این خصوص انجام شد،چرا که وقتی فکس اسالی از سپاه صاحب الزمان اصفهان در خصوص این مسابقات آمد ریئس این هیات آن را تایید نکرد و همین ما را در بررسی جزئیات برآـورد.

رئیس هیات کاراته استان اصفهان اکبر تقیان در خصوص این مسابقات گفت:برای مسابقات برون مرزی باید تمامی هماهنگی ها با هیات صورت بگیرد و مدت زمان هماهنگی(که حدود1ماه بوده)کافی نبوده است چرا که مسئول سبک این تیم هنوز از طرف هیات کاراته مجوز رسمی برای تغییر سبک خود ندارد و حتی برای تغییر سبک موافقت مسئول سبک استان را کسب نکرده است.

وی خاطر نشان کرد:وقتی می توانیم حمایت کنیم که همه اقدامات در چارچوپ ما باشد هرچند در کاراته به علت زیاد بودن سبک ها مثلا در اصفهان 40 سبک و در تهران 80سبک به جز مسابقات استانی و ملی تمام سبک ها را نمی توان پشتیبانی مالی کرد.

وی این مسابقات را به دلیل تک سبک بودن معتبر ندانست و افزود:این در مقابل مدال های اسیایی و کشوری و حتی استانی تمام سبک ها چیزی نیست چنانکه داشتیم کسانی را که در مسابقات تک سبکی بین المللی مقام آوردند اما در همه سبکی استانی به علت تخصصی تر شدن مسابقات موفق نشدندو دراسیون هم گزارش این مسابقات را از ما نمی خواهد.

تقیان گفت:کار باید در سیستم خودش پیش رود چراکه در صورت بروز مشکل برای این تیم در کشور هندوستان چه کسی پاسخ گو بود؟

وی تصریح کرد:شهدا برای ما هم محترم هستند من سابقه 35 سال کاراته دارم و خانواده شهدا هستم حتی در نظامی هم بوده ام اما نباید با تحت شعاع قرار دادن این مسئله افکار غلط رواج پیدا کند و کار خلاف قانون انجام شود.

وی در پایان گفت: هیات کاراته اصفهان پویا و منظم است، اگر این تخلف را نادید گرفتم به علت مقام این تیم و سرفرازی نام شهداستاما درصدد برطرف کردن چنین مشکلاتی هستم چراکه در بین 40سبک اگر هر سبک این گونه عمل کند کار از سیستم خارج می شود.

در نهایت امید می رود با توجه بیشتر مسئولان به انگیزه ها و رشد ورزشکاران بتوان این گونه مشکلات را محو کرد و در مسابقات آینده توافق طرفین که هر دو از قطب های مهم هستند جلب شود و قهرمان ورزشی بتواند در چارچوب قوانین قهرمان شود.

گزارش تصویری مرتبط

 

 

 انتهای پیام / کمالی ـمومنی

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۹ساعت 14:44  توسط   | 

برتری بدمینتون فولاد ماهان سپاهان

هفته دوم رقابت های دسته یک بدمینتون کشور:

با برتری فولاد ماهان سپاهان پیگیری شد.

خبرگزاری فارس: هفته دوم رقابت های دسته یک بدمینتون کشوربا برتری فولاد ماهان سپاهان در مقابل حریف سمنانی پیگیری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس تیم فولاد ماهان سپاهان دردور دوم مسابقات دسته 1بدمینتون باشگاههای کشور روز گذشته با نتیجه  3 -0 تیم روغن گل بهار سمنان را مغلوب کرد.

تیم بدمینتون فولاد مبارکه سپاهان پس از یک هفته استراحت روز گذشته در سالن سجادی میزبان تیم روغن گل بهار سمنان بود وتوانست هر سه بازی دو نفره و انفرادی را با برتری خود به پایان رساند.

در دو دیدار رفت و برگشت مرحله مقدماتی این رقابت ها تیم گل بهار سمنان مغلوب تیم سپاهان شد و با این بازی شکست سوم خود را در برابر این تیم رقم زد.

  این رقابت هاکه تاپایان فصل بهار ادامه مییابد2 گروه پنج تيمي فولاد مباركه سپاهان، روغن گلبهار سمنان ، ايلوار گلستان ،هيأت گيلان و ليان بوشهر حضور دارند ودو تیم برتر به رقابت های برتردسته 1باشگاه های کشور راه می یابند.

گفتنی است بازی بعدی سپاهان جمعه آینده به میزبانی اصفهان در برابر تیم ایلوار گلستان انجام خواهد شد.

............................................................

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان اصفهان خبرداد:

درخشش ورزشكاران جانباز و معلول اصفهاني در اردوهاي تيم ملي

خبرگزاری فارس: رئیس هیات جانبازان و معلولین استان اصفهان از  درخشش ورزشكاران جانباز و معلول اصفهاني در اردوهای اخیر تيم ملي خبرداد.

محمدرضا آقا بابا گلیان امروز در گفتگو با خبرنگار گفت: وحضور تير اندازان اصفهاني آقایان مظفری و عابدی بعنوان ورزشکار و مهدی آقابایی به عنوان مربی اردوي آمادگي تيم تیراندازی جانبازان  معلولين  کشور برای اصفهان بسیار ازرشمند است. وی گفت:این اردو که از18فروردین ماه در تهران آغاز شد امروز با موفقیت به كار خود پايان مي دهد .

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان اصفهان همچنین از حضور بانوان تنيس بازمعلول اصفهاني خانم ها احمدیان و اخوان به عنوان ورزشکار و اشرف بلوچی به عنوان کمک مربی دراردوی آمادگي تيم تنیس روی میز بانوان جانبازان و معلولين کشور برای مسابقات آسیایی خبر داد.

وی در پایان به دعوت  ورزشکاران معلول اصفهان به اردوی تیم ملی بوچیا ایران اشاره کرد و گفت: دراین اردو که از هفتم تا 11 اردیبهشت ماه جاری در تهران برگزار خواهد شد ،از اصفهان  سيناصادقي‌نژاد، نادر صمندري، رسول رضايي،  زاده، علي نادري، مهدي آنالويي و اسکندر چراغی  ودر بخش بانوان فاطمه صنعتي ،مينا كريميان و فاطمه سهرابي بعنوان ورزشکار و سهیلا خانی به عنوان  مربی، دعوت شدگان به اين اردو مي باشند .

انتهاي پيام – مومنی

 

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۹ساعت 14:37  توسط   | 

ميدان چوگان نقش جهان اصفهان در كتاب فدراسيون جهاني چوگان

رئیس هیات چوگان اصفهان :

ميدان چوگان نقش جهان اصفهان در كتاب فدراسيون جهاني چوگان

 خبرگزاری فارس: رئیس هیات چوگان اصفهان گفت:ميدان چوگان نقش جهان اصفهان در كتاب فدراسيون جهاني چوگان به خوبی نمایان است.

محمد رضا عابدي امروز در گفت و گو با خبر نگار فارس از اصفهان اظهار داشت : اصفهان مهد چوگان ایران وقديمي ترين ميدان چوگان جهان است  و همچنین در خصوص اهمیت چوگان اصفهان در جهان گفت: ميدان چوگان نقش جهان اصفهان در كتاب فدراسيون جهاني چوگان به خوبي نمايان است.

 وی بيان داشت: سه سال ديگر مسابقات جهاني چوگان به ميزباني ايران و در اصفهان برگزار شود اما تا كنون اصفهان زمين چوگان چمن نداشته است به همين دليل  درتلاش هستیم حداقل5 زمين چوگان استاندارد در اصفهان احداث كنيم.

رئيس هيئت چوگان اصفهان تصريح كرد : خوشبختانه مديران تربیت بدنی استان اصفهان به خصوص غلامرضا شيران عنايت خاصي در این تصمیم داشتند  و با این پشتوانه توانستیم  55 هكتار زمين در دهكده ي بزرگ المپيك بگيريم كه ظرفیت احداث5  زمين چمن چوگان در آن وجود دارد.

عابدي افزود: با تلاش هاي مستمر و حمایت  رئيس فدراسيون آقاي خاني زاده توانستيم  قول دریافت يك ميليارد تومان را از علي آبادي رئيس سازمان تربيت بدني بگیریم  اما برای دریافت این مبلغ واحداث  زمين هاي استاندارد وجهانی  چوگان به همت والای تربيت بدني نیاز داریم.

وي خاطر نشان كرد :  طي نامه اي كه به ما ابلاغ شده  است ،رو نوشت پي گيري اين مبلغ  خطاب به اداره كل تربيت بدني اصفهان است ولي تا كنون كسي اين مبلغ را دريافت نكرده  است و از مسئولين سازمان تقاضا داریم  سريعتر  نسبت به اين موضوع  اقدام كنند .

رئيس هيئت چوگان اصفهان اظهار داشت : با وجود اينكه هيئت نو پايي هستيم و حدود سه سال و نيم است كه فعاليت خود را آغاز كرديم اما اصفهاني ها به دلیل  استعداد و فعالیت خود با چند جلسه كلاس به خوبي فنون را ياد مي گيرندوشاهد پیشرفت های چشمگیری در این خصوص هستیم.

محمد رضا عابدي پیرامون وضعیت هیات اصفهان افزود : از آغاز فعاليت هيات در مسابقات  حضور داشتيم  و توانستیم در مهرماه 87 در جام  كشوري صفرا  و در  سال 85 نيز جام سرهنگ عاصف (آجا) را کسب کنیم.همچنین با وجود این که در مسابقات كشوري  اسبهاي خودمان را در اختيارنگذاشتند توانستیم با اسبهاي انتخابي خودشان مقام سوم را كسب كنيم .

وي در پايان با بیان سخن  مقام معظم رهبري به ارزش این رشته اصفهانی اشاره کردو گفت: ورزش چوگان اصالت ؛ ميراث و فرهنگ ماست  ؛ آن را حفظ كنيد  و  از مسئولين استان اصفهان ؛شهرداري ؛استاندار؛ميراث فرهنگي و تمامي مسئولاني كه به دنبال سربلندي اصفهان اند خواستارم اصفهان تا اين نگين انگشتري را حفظ كنند كه ورزش چوگان در دنيا با نام اصفهان شناخته شده است.

انتهای پیام/کمالی

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۹ساعت 14:37  توسط   | 

 

ما همچنان منتظر حمایت باشگاه های اصفهان هستیم.

خبرگزاری فارس: رئیس هیات والیبال استان اصفهان گفت:ما همچنان منتظر حمایت باشگاه های اصفهان هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس محمد صادق پشنگ گفت:برنامه ریزی هیا ت والیبال اصفهان برای سال جدید از دو جهت سمت و سو می گیرد:یکی برنامه های قهرمانی کشوری  و دیگری برنامه ریزی های داخلی والیبال اصفهان که هم اکنون در قالب آتیه سازان پیگیری می شود.

وی در خصوص آتیه سازان افزود:این گروه شامل مینی والیبال برای 12سال،نوجوانان 17سال،جوانان19سال و امیدان زیر 23 سال است.

پشنگ در خصوص وضعیت والیبال اصفهان بانوان را بسیار پیشرفته از آقایان دانست و خاطر نشان کرد:ما باید ضمن حفظ والیبال کنونی با حمایت باشگاه های بزرگ اصفهان والیبال این استان رادر لیگ برتر جای دهیم.

وی افزود:وضعیت هیات ها با باشگاه ها کاملا در تناقض است به طوری که هیات والیبال اصفهان به عنوان هیات برتر شناخته شده اما والیبال اصفهان تیمی در لیگ ندارد. وی گفت:در این خصوص مذاکرات بسیاری با باشگاه های برتر اصفهان چون ذوب آهن ،فولاد ماهان، سپاهان،شهرداری و...انجام دادیم که دو باشگاه اول با حمایت بانوان در حال حاضر از صدرنشینان والیبال کشور هستند و امیدواریم در خصوص آقایان نیز مذاکرات به نتیجه برسد.

رئیس هیات والیبال اصفهان در این گفتگو ضمن این که تشکیلات تیم های لیگ جزو وظایف هیات ها نیست اما به دلیل پتانسیل والیبال اصفهان با تاکید بسیار از مسئولان باشگاه های بزرگ خواست از والیبال اصفهان حمایت کنند و این هیات آماده است تا هرگونه کمک از جهت فنی(مربیان کارآزموده ، بازیکن ،محل تمرین و...)را در اختیار آنان قرار خواهد داد.

 انتهای پیام/  مومنی

.........................................................................................................................................

رئیس کمیته پرورش اندام استان اصفهان:

تفهیم صحیح بدن سازی به مردم بزرگترین کمک به جامعه است.

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته پرورش اندام استان اصفهان گفت: تفهیم صحیح بدن سازی به مردم بزرگترین کمک به جامعه است.

به گزارش خبرگزاری فارس یحیی آگاهی ضمن گزارشاتی در خصوص این هیات گفت:ترویج فرهنگ بدن سازی و پرورش اندام بزرگترین کمک به تصحیح رفتارهای اجتماعی و سلامتی جسمی افراد است وحتی تمامی ورزشگاران به آن نیاز داردند ولی متاسفانه 80درصد مردم با این ورزش آشنایی ندارند.

وی افزود در خصوص ترویج این ورزش این هیات در برنامه ای 6قسمتی از صداو سیمای اصفهان اهمین این رشته را توضیح داد که پس از آن بااستقبال چشمگیر مردم مواجه شد. وی گفت :همانطور که مردم در مسائل مختلف در حال پیشرفت هستند در زمینه سلامت جسمانی خود باید پیشرفت کنند. در حال حاضر بدن سازی کودکان نیز در حال پیشرفت چشمگیری در کشور های پیشرفته است.

پرورش در ادامه از فعالیت های این هیات گفت:در حال حاضر در مقام های انفرادی6مدال داریم که به علت هزینه های سنگین این رشته و رژیم های سخت غذایی ورزشکاران تمایل زیادی به شرکت در مسابقات کشوری نشان نمی دهند اما در مسابقات دهه فجر بندر عباس 1مقام اول جوانان،محمد حسین ترکان و پیشکسوتان منصور عبدالهی و غلامحسین بی غمی سوم شدند.در مقام های آسیایی سعید بیضاوی مربی درجه یک،داور بین المللی و مسئول کمیته داوری اصفهان و مهدی نخودیان مقام دوم آسیایی را ازاصفهان دارند.

وی خاطر نشان کرد :هم اکنون در اصفهان حدود300مربی کارت دار رسمی وجود دارد که 70درصد آنها در سالن های خصوصی فعالیت می کنندو برای بانوان این رشته به عنوان بدن سازی  و زیر نظر هیات آمادگی جسمانی حمایت می شود.

وی در آخر گفت :در حال حاضرهیات پرورش اندام اصفهان از هیات های برتر کشور است و در تلاشیم میزبانی مسابقات انتخابی تیم ملی را در اصفهان برگزار کنیم .

گفتنی است یحیی آگاهی مربی درجه1 فدراسیون پرورش اندام ،داور ملی است که حدود 20است در این رشته فعالیت می کند.

 انتهای پیام/مومنی

.........................................................................................................................................

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۱/۲۹ساعت 14:36  توسط   | 

مطالب جدیدتر